90 28 200 0920 تماس بگیرید.

خانه » آموزشی » ترمو وود اصل یا تقلبی مسئله این است!

ترمو وود اصل یا تقلبی مسئله این است!

اصالت ترمو وود را چگونه تشخیص دهیم؟

در بازار امروز، با توجه به افزایش تقاضا ترمو وود، متاسفانه راه برای عده ای از سود جویان هموار شده تا با سواستفاده از عدم اطلاع مشتریان، هزینه های بالا به مشتریان تحمیل کنند یا با وعده قیمت پایین، جنس بی کیفیت را به مشتربان بفروشند و باعث عدم اعتماد به ترمووود شوند.

همانطور که می دانیم کشور فنلاند به عنوان خاستگاه ترمووود در جهان مطرح می باشد و در فنلاند تحت آخرین و بهترین تکنولوژی روز دنیا چوب را ترمو می کنند. در کشور ما محصول ترمووود، تحت عنوان ترمو فنلاندی و ترمو ایرانی به مشتریان ارائه می شود. هر حالی که کشور های نظیر استوونی و ترکیه و … ترمو تولید می کنند و پس ممکن ترمو استوونی یا ترک یا حتی ایرانی را تحت عنوان ترموود فنلاندی به مشتری بفروشند.

حتی ممکن است ترمو وود را، تحت عنوان شرکت های معروف فنلاندی با قیمت بسیار بالا تر از بازار به بهانه اصل بودن کالا به شما بفروشند. پس قبل از خرید با کمی تحقیق، بهترین جنس و با مناسب ترین به آسانی خریداری کنید و از خرید خود لذت ببرید.

در این مقاله ما سعی داریم روش هایی ساده به شما عزیزان معرفی کنیم تا هنگام خرید ترمو وود با توجه به چند نکته از کیفیت ترمووود اطمینان پیدا کنید و خرید خود را با خیال راحت و قیمت مناسب انجام دهید.

بریم سراغ اصل مطلب

1. اولین نکته ای که باید توجه کنید، به اصل بودن ترمو بر مبنای کاغذ ترخیصی گمرک، نامه نمایندگی و … توجه ای نکنید و از فروشنده بخواهید مستقیما چوب را به شما نشان دهد.

2. یکی ار مهمترین ویژگی های ترمو وود فنلاندی گره های پروانه ای درون نقش چوب می باشد، درختان کاجی که در منطقه شمال اروپا رشد می کنند، دارای گره های پروانه ای منظم هستند. در غیر اینصورت چوب ترمو شده چوب روس یا چوب غیر کاج می باشد و چوب مد نظر ما نیست. به تصویر زیر دقت کنید.

ترمو وود گره پروانه ای استاندارد

ترمو وود گره گرد تولید داخل

3. چوبی که از مغز درخت بریده و ترمو شده از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد. این عمل با مشاهده ابتدا و انتهای الوارهای چوبی ترمووود قابل بررسی می باشد. چوب که از مغز برش خورده باشد رگه های فشرده تری دارد و گره های پروانه ای، متصل به خط وسط چوب هستند و از هم جدا نیستند.

4. هرچه رگه های چوب بازتر باشد به این معنی است که از مغز چوب بیشتر فاصله گرفته است و در درجه کیفی پایین تری قرار می گیرد.

5. در سطح و عمق چوب نباید لکه های سیاه و یاختگی وجود داشته باشد، چوب درجه یک باید کاملا تمیز و یکدست باشد. چوب دارای شکستگی و ترک در درجه کیفی پایین تر قرار می گیرد.

6. سطح ترمو وود درجه یک باید کاملا صیقل خورده (سنباده کاری و ابزار) و تمیز باشد که با کشیدن دست روی چوب کاملا مشخص خواهد شد.

7. ترمو وود اصل حدود 210 درجه سانتی گراد حرارت می بیند در نتیجه رنگ خام آن قهوه ای تیره می باشد، رنگ های روشن ترمووود نشان از ناقص بودن فرآبند ترمو کردن چوب خام می باشد. دقت کنید منظور از رنگ ترمووود رنگ خود ترموود خام بدون اضافه کردن رنگ های مخصوص به چوب است و منظور رنگی که چوب در اثر حرارت گرفته است.

خب این مقاله به پایان رسید، امیدوارم این راهنمایی برای انتخاب چوب مناسب با قیمت مناسب به شما کمک کند. به زودی مقاله هم در مورد انتخاب رنگ استاندارد منتشر می کنیم.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button